Galéria

Moje prvé CNC

cnc fréza kombinovaná so 4D rezačkou polystyrénu
Moje prvé cnc! Na prvý stroj celkom veľké a vcelku funkčné vydanie! Nosná konštrukcia tvorená Al profilmi ktoré tvoria zároveň lineárne vedenia. Demontovateľný priečny frézovací suport umožňuje jednoduchú zmenu z frézy na rezačku polystyrénu a opačne. Softwarovými nastaveniami v Machu je možne nastaviť rezanie 4D alebo 2D. Dĺžka rezacieho drôtu 1,5m. Pracovný rozsah v osi X 1300mm, os y 650mm. Pri frézovaní ma os y rozsah 1300mm.

3D freza s jednoramenným uchytením priečnej osi - prototyp

Stroj vyrobený ako vývojová štúdia. Integrované samonosné osi s posúvovými skrutkami, kĺznymi vedeniami a krokovými motormi. Vyzerá to síce funkčne, ale v praxi s mnohými problémami.

Výroba kompozitového stroja

kompozitová cnc fréza kombinovaná so 4D rezačkou polystyrénu
Nosná sendvičová konštrukcia tvorená vákuovo olaminovaným jadrom z polystyrénu zabezpečuje dostatočnú tuhosť a pevnosť na uloženie lineárnych vedení a dodáva stroju extravagantný design. Je odvodená rozmerovo aj koncepčne od môjho prvého stroja. Demontovateľný priečný frézovací suport umožňuje jednoduchú zmenu z frézy na rezačku polystyrénu a opačne. Softwarovými nastaveniami v Machu je možne nastaviť rezanie 4D alebo 2D. Dĺžka rezacieho drôtu 1,5m. Pracovný rozsah v osi X 1300mm, os y 650mm. Pri frézovaní ma os y rozsah 1300mm. Stroj bol vyvinutý skôr ako vývojová štúdia, s aplikovaním skúsenosti z výroby kompozitových leteckých modelov.

Styrocut 1200

Využitie strojov

Rezanie polystyrénu

4D rezanie leteckých modelov

Rozširovacie podložky na automobil

Panel na elektroniku

Prevodovka na motorizáciu bicykla